Sağlıklı Yaşam Cinsellik Şifalı Bitkiler Zayıflama Diyet Gebelik Doğum Sezaryen Çocuk Eğitimi

Anasayfa
Sağlık Kitapları
Sağlıklı ve Doğal Yaşam
Şifalı Bitkiler
Sağlıklı Beslenme
Zayıflama ve Diyet
Cinsellik Eğitimi
Hamilelik, Doğum ve Sezaryen
Bebek Bakımı ve Anne Çocuk Sağlığı
Çocuk Eğitimi ve Psikolojisi
Tıp Sözlükleri

Şifalı Bitkiler

Meslek Sırlarım
Suna DUMANKAYA - FİLİKA YAYINLARI

Kitabımda adı geçen bitkilerin çoğunu aktarlarda bir kısmını da evlerinizdeki raflarda bulabilir, varsa bahçenizden de toplayabilirsiniz. Kullanılacak bitkiler genelde taze olmalı veya temiz kurutulmuş cam kavanozda muhafaza edilmelidir. Kurutulmuş bitkileri bir yıl kullanabilirsiniz. Bazıları un haline getirilip maske olarak veya çay gibi demlenip kompres olarak kullanılır.

(Ayrıntılı bilgi ve Satın Almak için kitap kapağına tıklayınız)


Tanrının Eczanesinden Sağlık
Maria Treben - RUH ve MADDE YAYINLARI

Maria Treben'in saygın kitabı Tanrı'nın Eczanesinden Sağlık yıllardan beri Alman edebiyatının bestseller listesinin zirvesinde kalmış, milyonlarca adet satılmıştır. Yazar Maria Treben Avrupa'da çok tanınan ve aranan bir konuşmacı idi. Konuştuğu her yerde, muazzam başarılar elde eden ve tamamen doğal şifalı bitki reçeteleriyle habis hastalıkları bile tedavi eden Treben'in kişisel deneyimlerini anlatmasını hevesle bekleyen binlerce kişi salonları tıka basa doldururdu.


Doğanın Şifalı Eli
M. Ender Saraç - Doğan Kitapçılık

Sağlıklı yaşam artık herkesi ilgilendiren bir konu. Ama tüm bu bilinçlenmeye rağmen hastalıklar da günümüzde büyük bir hızla çoğalmakta. Dr. Ender Saraç, sağlıklı yaşamın sırrını doğada aramaktan yana olan bir tıp uzmanı. Son kitabı "Doğanın Şifalı Eli"nde de ilaçlara yüz çevirmeden, sağlığı korumak için kullanılabilecek çeşitli bitkilerden söz ediyor Saraç. Kitabı dört ana bölümde değerlendirmek mümkün. Birinci bölüm vitaminlerin, antioksidanların, oligoelementlerin ve gıda desteklerinin tanımlanmasına ayrılmış. Bu bölümde antioksidan bitki, vitamin ve minerallerin tanımı, kullanım alanları ve onlarla ilgili dikkat edilmesi gereken noktalar kısaca belirtiliyor. Bal da bu grupta yer alıyor, üzüm çekirdeği de, sarısabır çiçeği de Saraç, ikinci bölümü çaylara ayırmış, üçüncü bölümün başrolünde ise baharatlar var. Dördüncü ve belki de okuyucuların en çok dikkatini çekecek olan bölümse pratik reçetelerden oluşuyor. Burada öksürüğe de çare bulmak mümkün, cinsel performans düşüklüğüne de, romatizmaya da, hatta kansere de Ender Saraç’ın günlük hayatımıza önemli bir katkı olarak nitelendirilebilecek olan çalışması "Doğanın Şifalı Eli", sağlıklı yaşama gönül vermiş herkesin başucunda hemen yerini alacak gibi görünüyor.


Şifalı Bitkilerle Güzellik
Murat Baykızı - KAR YAYINLARI

Yüzyıllardır güzelliği korumanın ve artırmanın yöntemleri aranır durur. Gelişen teknolojiyle birlikte çeşitli yöntemler bulunur; ama bunlara ulaşmak hem masraflı hem de zor olur. Estetik ameliyatlar, iğneli tedaviler ve sadece merkezi yerlerde bulunan güzellik merkezleri, güzelliğe ulaşmanın zor ve masraflı yöntemlerini size sunar. Oysa biz; herkesin kütüphanesinde bulunması gereken bu kitapla, hiç yan etkisi olmayan bitkisel yöntemleri ayağınıza kadar getiriyoruz. Ergenlik sivilcesi, siyah nokta, lekeler, çiller, kırışıklıklar, saç dökülmesi, kepek sorunları, selülit ve varis gibi rahatsızlıkları giderecek etkili reçeteler sunmakla kalmayıp bebek gibi pürüzsüz bir cilde kavuşturacak, gür ve sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlayacak mükemmel bakım önerileri vermektedir.


A'dan Z'ye Şifalı Bitkiler Ansiklopedisi
Ayhan Yalçın - GEÇİT KİTABEVİ

Bu kitap, insanların 4000 yıldan beri başvurduğu tedavi yöntemlerini ve şifalı bitki reçetelerini derleyen bir ''MATERİA MEDİCA'' dır. Şifalı bitkilerin etkileri, faydaları, zararları - geçen yüzyıllar içinde insanlar tarafından öğrenilmiş; böylelikle de folklorik bir bilgi birikimi meydana gelmiştir. Günümüzde de yaşlıların, halk hekimlerinin, aktarların, baharatçıların tavsiyeleriyle bitkisel tedavilerin devam ettiği görülmektedir. Ancak, bu arada büyük bir tehlike de giderek artmaktadır. Terkibi, üreticisi tarafından açıklanmayan, her derde deva olduğu söylenilen ilaçları satanlar da çoğalmıştır! Şifalı bitkileri ilaç olarak kullanmak isteyenler, şunu kesinlikle unutulmamalıdır: Bir ilacın - ister sentetik, ister bitkisel, isterse hayvani olsun- etkili olabilmesi için, önce bu ilacı kullanacak olan kişinin hastalığının doğru teşhis edilmesi şarttır. Bunu yapacak olan da Hekim' dir; ilacı yazacak olan da O' dur. Hasta, önce hekime gidecek; hastalığının teşhisini o koyacak, kullanacağı ilaçları o yazacak. İşte bu noktadan sonra, yine hekime sormak kaydıyla, bitkisel ilaçlar kullanılabilir. Bu kitapta: * 368 hastalık tanımlanmış; şifalı bitkilerle, şifalı sularla tedavileri ve günümüzde de geçerli olan öneriler derlenmiştir. * 4100 reçete, * 77 Kaplıca ve İçme, * Tedavide kullanılan 52 madde, * 380 bitki (tıbbi, meyve, sebze ve hububat), * 94 şifalı bitkinin renkli resmi vardır.


Bir Yudum Sağlık / Doğadan Sağlık Rehberi
Niyazi Eröztürk - ANAHTAR KİTAPLAR YAYINEVİ

Kitabın ilk bölümünde, beden sistemlerinin çalışma biçimleri, aksaklıkları, hastalık belirtileri ve bu belirtilerin şifalı bitkilerle tedavi yöntemleri kolay anlaşılır bir dille açıklanmaya çalışılmış, sağlıklı ve mutlu bir yaşam için alınması gereken basit önlemlere değinilmiştir. İkinci bölümde ise, toplumumuzca çok iyi tanınanların yanı sıra, pek tanınmayan şifalı bitkiler de tanıtılmaktadır. Şifalı bitkiler ve preparatları hakkında bilinmesi gereken tüm ayrıntıları bu bölümde bulabileceksiniz. Eğer şifalı bitiklerin kullanımı hakkındaki önerilere özenle uyacak olursanız, yanlış yapmanız veya herhangi bir sağlık sournuna yol açmanız mümkün değildir.


Doğadan Bitkisel Reçeteler (bitki-016)
Arif Pamuk - PAMUK YAYINCILIK

* Kandaki zararlı yağlar nasıl düşürülür?
* Yüksek tansiyondan korunmanın çareleri,
* Saç dökülmesinin önlenmesi,
* Zayıflamak için yapmamız gerekenler,
* Sigaranın zararları nasıl önlenir?
* Kansere karşı neler yapmalıyız?
* Sinirsel bozukluklardan kurtulma
* Saç bakımı ve saçların güçlendirilmesi,
* Cilt bakımı ve güzelliği
* Romatizma ve çareleri,
* Migrene karşı yapılması gerekenler,
* Sağlığımızı nasıl korumalıyız?


Bitkilerle Tedavi (Mucizevi Bitkisel Reçeteler)
KAR YAYINLARI

Bu kitap, elinizin altında bulundurmanız gereken önemli bir reçete. Antik dönemlerde uygulanan doğal bitkilerle tedavi, günümüzde de giderek yaygınlaşmaya başlamıştır. Doğal bitkilerden oluşan kozmetik ürünler, bitki yağları ve bitki çayları, neredeyse tüm market ve alışveriş merkezlerinde yer almaktadır.

Hastalıklar > Dahiliye, Vüdudumuz, Kadın Hastalıkları, Çocuk Hastalıkları, Kulak Burun Boğaz (KBB), Kalp Damar, Enfeksiyon Hastalıkları, Genel Cerrahi, Nöroloji, Dermatoloji (Deri Hastalıkları), Ortopedi, Göz Hastalıkları, Üroloji (Bevliye), Göğüs Hastalıkları, Psikiyatri, Diş Hastalıkları

Sağlık Rehberi > Devlet Hastaneleri, Üniversite Hastaneleri, Özel Hastaneler (İstanbul), Tedavi Merkezleri, Doktorlar, Sağlık Sigortası, Tüp Bebek, Aile Sağlığı, Kadın, Güzellik ve Lazer Epilasyon, İlaç Şirketleri, Sağlık Dernekleri

Sağlık Kitapları > Sağlıklı ve Doğal Yaşam, Şifalı Bitkiler, Sağlıklı Beslenme, Zayıflama ve Diyet, Cinsellik Eğitimi, Hamilelik, Doğum ve Sezaryen, Bebek Bakımı ve Anne Çocuk Sağlığı, Çocuk Eğitimi ve Psikolojisi, Tıp Sözlükleri

Şifalı Bitkiler > Bitkiler, Bitki Çayları, Meyveler, Sebzeler, Baharatlar

MedikalSözlük sadece sağlık hakkında daha geniş ve doğru bilgilenmenizi amaçlar.
Sağlık probleminiz olduğunu fark eder etmez kendi kendinizi tedavi etmeye çalışmak yerine
lütfen gecikmeden doktorunuza başvurunuz!

Ekoorganik %100 Katkısız Ürünler   |   E-devlet uygulamalarına hızlı erişim