Sağlıklı Yaşam Cinsellik Şifalı Bitkiler Zayıflama Diyet Gebelik Doğum Sezaryen Çocuk Eğitimi

Anasayfa
Sağlık Kitapları
Sağlıklı ve Doğal Yaşam
Şifalı Bitkiler
Sağlıklı Beslenme
Zayıflama ve Diyet
Cinsellik Eğitimi
Hamilelik, Doğum ve Sezaryen
Bebek Bakımı ve Anne Çocuk Sağlığı
Çocuk Eğitimi ve Psikolojisi
Tıp Sözlükleri

Hamilelik, Doğum ve Sezeryan

Hamilelik Rehberi 9 Ay 10 Gün
Kağan Kocatepe - PAPATYA YAYINCILIK

Bu kitap, anne-baba adayları için bir hamilelik rehberi olup hamilelik öncesi, hamilelik, doğum ve doğum sonrasında karşılaşılan durumları kapsamaktadır. Genel bilgilere ve seyrek rastlanan durumlara ek olarak, Anadolu'muza özgü, hamile iken oruç tutmaktan iş yapmaya, çalışma yaşamını sürdürmeye kadar hemen hemen tüm konular ele alınmaktadır.

(Ayrıntılı bilgi ve Satın Almak için kitap kapağına tıklayınız)


Hafta Hafta Hamileliğiniz
Dr. Glade B. Curtis - BEYAZ BALİNA YAYINLARI

Kapsamlı ve güven verici bu değerli rehber şunları içeriyor:
Bebeğin büyümesini ve gelişiminin haftalık detaylı tarifleri
Hamileliğiniz sırasında alabileceğiniz kilolardan, bebeğinizin hareketlerini hissetmeye, her hafta deneyimleyebileceğiniz değişikliklerin detaylı tarifleri
Bebeğinizin ve sizin büyümenizi ve değişiminizi gösteren net resimler
İhtiyaç duyabileceğiniz tıbbi testler hakkında bilgiler
Beslenme ve sağlığınız konusunda ipuçları ve bunların bebeğinize etkileri
Baba adaylarına faydalı ipuçları


Hamilelik Takvimi
Annette Nolden - OPTİMİST YAYIM DAĞITIM

Yaşamın en heyecanlı günlerinin yol arkadaşı.
Hafta Hafta Hamilelik Serüveni.
Bir bebeğiniz olacak! Bu haberle birlikte yaşamınızda yepyeni bir dönem, sevinç ve heyecan başlar. Duygularınız ve değişmekte olan vücudunuz sizi daha önce tanımadığınız bir keşifler âlemine götürür.
En büyük keşif, doğmaya hazırlanan bebeğin karnınızda nasıl geliştiğini izlemektir. Hamilelik Takvimi hafta hafta bebeğin gelişimini ve annedeki değişiklikleri anlatıyor. İlaçlar, beslenme, güzellik ve vücut bakımıyla ilgili önemli bilgiler ve pratik önerilerle anne adayını doğuma hazırlıyor. Ve, aynı zamanda baba adayını da.
Özel düşünce ve duygularınızı yazmanız, hatıra fotoğrafları ya da ultrason görüntülerini yapıştırmanız için ayrılmış olan yerleri sakın boş bırakmayın. Bir sonraki doktor muayenesinde sormak istediklerinizi de kaydedin. Böylece hamilelik takviminiz, bir hatıra defteri gibi, bütün sevinç, endişe ve kuşkularınızı paylaşabileceğiniz çok özel bir yol arkadaşına dönüşecek.
Annette Nolden yaklaşık 10 yıldır kaleme aldığı sağlık, beslenme ve yaşam desteği konularındaki kitaplarıyla ünlenmiş bir yazar. Kendisi 36 yaşındayken (yazar 1963 doğumlu) geçirdiği hamilelik esnasında büyük heyecanlar yaşamış ve yanlış tanı nedeniyle acılar çekmiş. Başka kadınların aynı şeyleri yaşamaması ve hamileliğin tadını çıkarması için de bu kitabı yazmış.


Sezaryen - Ne zaman? Hangi Durumda?
Petra Büscher / Doç Dr. Ulrich Büscher - Optimist Yayım Dağıtım

Bilmek istedikleriniz, sizin ve çocuğunuzun ihtiyaçları, yaşanmış öyküler...
Her kadın güvenli, olabildiğince kolay ve ağrısız doğum yapmak ister. Gene de Türkiye’de ve dünyada sezaryenle doğan çocukların sayısında artış olduğu da bir gerçek.
Elinizdeki kitap bu özel doğumla ilgili en önemli bilgileri içeriyor. Biri operatör doktor, diğeri deneyimli ebe olan uzman yazarların kaleminden sezaryeni zorunlu kılan nedenleri, ameliyatın yapılışını ve sonrasını okuyacaksınız. Sizi düşündüren pek çok soruya duyarlı ve somut yanıtlar alacaksınız.
Sezaryen-Ne zaman? Hangi durumlarda? Doğumu ve onunla birlikte sezaryeni düşünüp taşınmaya başlayan heyecanlı anne baba adaylarına yol gösterip yardımcıı olmayı amaçlıyor.


Annenin Kılavuzu: Doğum Öncesi ve Sonrası
Turgay Atasü / Deniz Kösebay - ÖZGÜR YAYINLARI

* Organların tanıtımı ve işlevleri.
* Gebeliğin teşhisi,
* Anne adayının gebelik süresince karşılaşabileceği sorunlar.
* Beslenme, röntgen ve ultrasonografi vb.
* Gebeliğin hastalık ve ilaçlarla ilişkisi.
* Kolay ve ağrısız doğum.
* Loğusalık jimnastiği (şekillerle).
* Kısırlık ve tedavisi.
* Tüp bebek.
* Doğum kontrolü.
* Yeni doğanın bakımı.
* Bebeğin beslenmesi.
* Bebeğin aşı ve uyku problemleri.
* Çocuk hastalıkları, teşhis ve tedavileri...


Hamileliğe Hazırlık Doğum ve Sonrası Annenin El Kitabı
Ahmet Demir - HAYAT YAYINLARI

* Sağlıklı bir bebek sahibi olma şansınızı artırmak için hamilelik öncesinde neler yapmalısınız?
* Doğum Öncesi bakım, muayane ve danışmanlık için tavsiyeler
* Fetüsün gelişimini ay ay takip etmenizi sağlayan resimler
* Hamilelikte karşılaşabilecek risk faktörleri, uyan işaretleri ve komplikasyonlar hakkında önemli bilgiler
* Yeni doğan bebeğiniz hakkında bilmeniz gerekenler
* Doğum öncesi ve doğum sonrası egzersizleri
* Ve dahası


Gebelikten Doğuma Hamilelik
June Thompson - ARKADAŞ YAYINLARI

Gebelikten Doğuma Hamilelik, sorunsuz bir gebelik geçirmeniz ve sağlıklı bir bebek sahibi olmanız için doğum öncesi öneriler sağlayıp, vücudunuzdaki değişiklikleri ve karşılaşabileceğiniz küçük rahatsızlıkları anlama; kolay egzersiz ve gevşeme teknikleri; gebelik sırasında ve doğumda göreceğiniz tıbbi bakım ve yeni bebeğinize bakma ve değişen yaşamınıza uyum sağlama konularında size yol gösterip aklınızdaki sorulara yanıtlar sağlar. Ayrıca kitapta, daha ilerisini planlamanıza yardımcı olacak bir kişisel dosya örneği de verilmiştir.


Karnımda Biri Var
Demet Stigner - KAPİTAL MEDYA

Yazar, 1965 Temmuz'unda Ankara'da doğdu, Trakya'da büyüdü ve üniversite eğitimini ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü'nde tamamladı. 3 yıl tasarımla uğraştı, 10 yıl reklam yazarlığı yaptı. 2000 Mayıs'ında sahiden sevdiği biriyle evlendi ama, anneliği yine de hep erteledi. Derken, günün birinde hamile kaldı.
İnsanın ergenlikten sonra belki de en çok soru sorduğu bu dönemde eline ne geçerse okudu, kimi bulsa konuştu. Ama bu çok özel deneyimi birebir aktaran, sadece bilgiyi değil, duyguları da paylaşan bir kitap bulamadı. Bunun üzerine yaşadıklarını, öğrendiklerini başka kadınlarla paylaşmak için kaleme sarıldı.
Bu kitapta, hem başından sonuna dek olabildiğince "normal" seyreden bir hamileliğin tatlı hikayesini hem de pek çok konuyla ilgili faydalı bilgileri bir arada bulacaksınız. Kitabı okurken şunu unutmamalı. Hamilelik özel bir deneyimdir ve 9 ay 10 gün süren bu yolculuğu tek bir kitaba sığdırmak imkânsızdır aslında.


Hastalıklar > Dahiliye, Vüdudumuz, Kadın Hastalıkları, Çocuk Hastalıkları, Kulak Burun Boğaz (KBB), Kalp Damar, Enfeksiyon Hastalıkları, Genel Cerrahi, Nöroloji, Dermatoloji (Deri Hastalıkları), Ortopedi, Göz Hastalıkları, Üroloji (Bevliye), Göğüs Hastalıkları, Psikiyatri, Diş Hastalıkları

Sağlık Rehberi > Devlet Hastaneleri, Üniversite Hastaneleri, Özel Hastaneler (İstanbul), Tedavi Merkezleri, Doktorlar, Sağlık Sigortası, Tüp Bebek, Aile Sağlığı, Kadın, Güzellik ve Lazer Epilasyon, İlaç Şirketleri, Sağlık Dernekleri

Sağlık Kitapları > Sağlıklı ve Doğal Yaşam, Şifalı Bitkiler, Sağlıklı Beslenme, Zayıflama ve Diyet, Cinsellik Eğitimi, Hamilelik, Doğum ve Sezaryen, Bebek Bakımı ve Anne Çocuk Sağlığı, Çocuk Eğitimi ve Psikolojisi, Tıp Sözlükleri

Şifalı Bitkiler > Bitkiler, Bitki Çayları, Meyveler, Sebzeler, Baharatlar

Haberler > Genel Sağlık, Çocuk Sağlığı, Ağız ve Diş Sağlığı, Cinsel Sağlık, Kadın Sağlığı, Gebelik, Ruh Sağlığı, Spor ve Sağlık, Spor Aletleri, Erkek Sağlığı, Dengeli Beslenme ve Diyet, Alerji ve Enfeksiyon, Kalp ve Damar Sağlığı, Göz Sağlığı, Ortopedi, Tamamlayıcı Tıp, Cilt Sağlığı, Sindirim Sistemi

MedikalSözlük sadece sağlık hakkında daha geniş ve doğru bilgilenmenizi amaçlar.
Sağlık probleminiz olduğunu fark eder etmez kendi kendinizi tedavi etmeye çalışmak yerine
lütfen gecikmeden doktorunuza başvurunuz!

Ekoorganik %100 Katkısız Ürünler   |   E-devlet uygulamalarına hızlı erişim