Sağlıklı Yaşam Cinsellik Şifalı Bitkiler Zayıflama Diyet Gebelik Doğum Sezaryen Çocuk Eğitimi

Haberler Anasayfa
 Genel Sağlık
   Son Dakika
   Hastalıklar
   Organ Nakli
   Hormonlar
 Çocuk Sağlığı
 Ağız ve Diş Sağlığı
 Cinsel Sağlık
 Kadın Sağlığı
 Gebelik
 Ruh Sağlığı
 Spor ve Sağlık
 Spor Aletleri
 Erkek Sağlığı
 Dengeli Beslenme ve Diyet
 Alerji ve Enfeksiyon
 Kalp ve Damar Sağlığı
 Göz Sağlığı
 Ortopedi
 Tamamlayıcı Tıp
 Cilt Sağlığı
 Sindirim Sistemi

Genel Sağlık Haberleri

Yeterli ve Dengeli Beslenme Nedir?

Yeterli ve Dengeli Beslenme Sagligin Temelidir. Beslenme açlik duygusunu bastirmak, karin doyurmak ya da caninin çektigi seyleri yemek içmek degildir.
NISASTA BAZLI SEKERLERIN (NBS) SAGLIGA ETKILERI

Bakanligimiz Bilimsel Kurulu'nun konuyla ilgili bilimsel çalismalar ve ilgili raporlarin da dikkate alindigi degerlendirmeleri neticesinde vatandaslarimizin sagliginin korunmasi için Nisasta Bazli Sekerler (NBS) ve seker kullanimi konusundaki görüs ve tavsiyeleri asagida sunulmaktadir:
Besin Güvenligi ve Hijyen

Kisisel hijyen, bireyin kendi sagligini devam ettirmesi için yaptigi özbakim uygulamalarini içerir. Bireyin kendi vücudunu ve giyeceklerini temiz tutmasi ve temizlemesi kisisel hijyenin amacidir.
Tütün Dumaninin Zararlari

Tütün dumaninda bulunan kimyasal maddelerin arasinda yer alan asitler, alkol aldehitler, ketonlar, siyanür, karbon monoksit gibi maddeler dogrudan zehir etkisi gösterirler ve organlarda tahribat yaparlar.
Çölyak Belirtileri, Tanisi ve Komplikasyonlari

Çölyak hastaligi olan çocuklarda özellikle karin agrisi, karinda sislik, ishal, huzursuzluk, istahsizlik, enfeksiyonlarda artis ve gelisme geriligi, kusma, kilo alamama ve boy uzamasinda yavaslama gibi tipik belirtilerle ortaya çikabilir.
3-4 Ekim Dünya Yürüyüs Günü

Yürüyüs, tüm yastaki bireyler için en yaygin ve kolay uygulanabilen dayaniklilik (aerobik) aktivitesidir. Dayaniklilik aktiviteleri vücudumuzun oksijeni kullanma kapasitesini arttiran, büyük kas gruplarinin dinamik ve ritmik olarak çalistigi aktivitelerdir.
Çölyak nedir, hangi yaslarda görülür?

Çölyak sindirimi saglayan yapilarin bozulmasina sebep olan ve yiyeceklerdeki besinin emilmesini engelleyen ve ince bagirsakta hasarlar olusturan bir alerjik sindirim sistemi hastaligidir
Adana'da Öldüren Virüs Panigine Iliskin Basin Duyurusu

Son günlerde bazi basin yayin organlarinda "Adana'da Öldüren Virüs Panigi" ve "Panik Devam Ediyor" seklinde yer alan haberlere konu durum ile ilgili olarak gerekli incelemeler Saglik Bakanligi ve Gida, Tarim ve Hayvancilik Bakanligi isbirliginde yürütülmüstür.
1 Aralik Dünya AIDS Günü

HIV Enfeksiyonu 1980'li yillardan beri tüm dünyada görülmektedir. Bulasma yolu ise en sik korunmasiz cinsel temas, ikinci olarak ise damar içi madde kullananlarin ortak paylastigi enjektörler ile olmaktadir.
Kızamık Salgını ve Aşılama

Kızamık, yüksek ateşle başlayıp vücutta yaygın döküntünün eşlik ettiği, ateş, burun akıntısı, gözlerde kızarıklık ve öksürük ile seyreden ve çok kolay bulaşabilen viral bir hastalıktır.

Hastalıklar > Dahiliye, Vüdudumuz, Kadın Hastalıkları, Çocuk Hastalıkları, Kulak Burun Boğaz (KBB), Kalp Damar, Enfeksiyon Hastalıkları, Genel Cerrahi, Nöroloji, Dermatoloji (Deri Hastalıkları), Ortopedi, Göz Hastalıkları, Üroloji (Bevliye), Göğüs Hastalıkları, Psikiyatri, Diş Hastalıkları

Sağlık Rehberi > Devlet Hastaneleri, Üniversite Hastaneleri, Özel Hastaneler (İstanbul), Tedavi Merkezleri, Doktorlar, Sağlık Sigortası, Tüp Bebek, Aile Sağlığı, Kadın, Güzellik ve Lazer Epilasyon, İlaç Şirketleri, Sağlık Dernekleri

Sağlık Kitapları > Sağlıklı ve Doğal Yaşam, Şifalı Bitkiler, Sağlıklı Beslenme, Zayıflama ve Diyet, Cinsellik Eğitimi, Hamilelik, Doğum ve Sezaryen, Bebek Bakımı ve Anne Çocuk Sağlığı, Çocuk Eğitimi ve Psikolojisi, Tıp Sözlükleri

Şifalı Bitkiler > Bitkiler, Bitki Çayları, Meyveler, Sebzeler, Baharatlar

MedikalSözlük sadece sağlık hakkında daha geniş ve doğru bilgilenmenizi amaçlar.
Sağlık probleminiz olduğunu fark eder etmez kendi kendinizi tedavi etmeye çalışmak yerine
lütfen gecikmeden doktorunuza başvurunuz!

İletişim   |   Ekoorganik %100 Katkısız Ürünler   |   E-devlet uygulamalarına hızlı erişim