Sağlıklı Yaşam Cinsellik Şifalı Bitkiler Zayıflama Diyet Gebelik Doğum Sezaryen Çocuk Eğitimi

Haberler Anasayfa
 Genel Sağlık
 Çocuk Sağlığı
 Ağız ve Diş Sağlığı
 Cinsel Sağlık
 Kadın Sağlığı
 Gebelik
 Ruh Sağlığı
 Spor ve Sağlık
 Spor Aletleri
 Erkek Sağlığı
 Dengeli Beslenme ve Diyet
 Alerji ve Enfeksiyon
 Kalp ve Damar Sağlığı
 Göz Sağlığı
 Ortopedi
 Tamamlayıcı Tıp
 Cilt Sağlığı
 Sindirim Sistemi
Adölesan (Ergenlik) Çagi Çocuklarda Beslenme

Ergenlik çaginda büyüme hizlidir. Hizli büyüme ve gelisme ise enerji ve besin ögelerine ihtiyaci arttirir. Gencin artan ihtiyaçlarinin karsilanmasinda çesitli sorunlar ortaya çikabilir.
Bebek Beslenmesi

Dogumdan iki yasin sonuna kadar devam eden dönem, çocuklarda büyüme-gelismenin en hizli oldugu yasama saglikli baslangiç için en kritik dönemdir.
Menapoz Döneminde Beslenme

Menopozda, organizmada önemli degisiklikler olusmaktadir. Bunlarin basinda, hormonal degisiklikler gelir. Bu durum kadinlarin vücutlarindaki pek çok sistemi etkilemktedir
Yeterli ve Dengeli Beslenme Nedir?

Yeterli ve Dengeli Beslenme Sagligin Temelidir. Beslenme açlik duygusunu bastirmak, karin doyurmak ya da caninin çektigi seyleri yemek içmek degildir.
NISASTA BAZLI SEKERLERIN (NBS) SAGLIGA ETKILERI

Bakanligimiz Bilimsel Kurulu'nun konuyla ilgili bilimsel çalismalar ve ilgili raporlarin da dikkate alindigi degerlendirmeleri neticesinde vatandaslarimizin sagliginin korunmasi için Nisasta Bazli Sekerler (NBS) ve seker kullanimi konusundaki görüs ve tavsiyeleri asagida sunulmaktadir:
Besin Güvenligi ve Hijyen

Kisisel hijyen, bireyin kendi sagligini devam ettirmesi için yaptigi özbakim uygulamalarini içerir. Bireyin kendi vücudunu ve giyeceklerini temiz tutmasi ve temizlemesi kisisel hijyenin amacidir.
Okul Öncesinde Saglikli Beslenme

Ülkemiz nüfusunun büyük çogunlugunu olusturan çocuk ve gençlerin yeterli ve dengeli beslenmis olmalari, onlarin gelecekte saglikli ve üretken bireyler olmasi için ön kosuldur.
Tütün Dumaninin Zararlari

Tütün dumaninda bulunan kimyasal maddelerin arasinda yer alan asitler, alkol aldehitler, ketonlar, siyanür, karbon monoksit gibi maddeler dogrudan zehir etkisi gösterirler ve organlarda tahribat yaparlar.
Tütün ve Gebelik

Gebelik esnasinda sigara kullanimi, hem anne hem de bebegin sagligi açisindan son derece zararlidir.
Yaslilikta Beslenme

Ülkemizde 65 yas ve üzeri yasli nüfusun önemli bir bölümü, yetersiz ve dengesiz beslenmeden kaynaklanan hastaliklarin etkisi altinda yasamaktadir.
Fiziksel Aktivite Neden Önemli?

DÜzenli yapilan fiziksel aktivitenin sagligimiza faydalari sik sik bahsedilen bir konu nedir. Peki bu faydalari madde madde ögrenmek ister misiniz?
Çölyak Belirtileri, Tanisi ve Komplikasyonlari

Çölyak hastaligi olan çocuklarda özellikle karin agrisi, karinda sislik, ishal, huzursuzluk, istahsizlik, enfeksiyonlarda artis ve gelisme geriligi, kusma, kilo alamama ve boy uzamasinda yavaslama gibi tipik belirtilerle ortaya çikabilir.
3-4 Ekim Dünya Yürüyüs Günü

Yürüyüs, tüm yastaki bireyler için en yaygin ve kolay uygulanabilen dayaniklilik (aerobik) aktivitesidir. Dayaniklilik aktiviteleri vücudumuzun oksijeni kullanma kapasitesini arttiran, büyük kas gruplarinin dinamik ve ritmik olarak çalistigi aktivitelerdir.
Obezitenin Nedenleri

Obeziteye neden olan etmenler tam olarak açiklanamamakla birlikte asiri ve yanlis beslenme ve fiziksel aktivite yetersizligi obezitenin en önemli nedenleri olarak kabul edilmektedir.
Obezite Hakkinda 10 Gerçek

Obezite Hakkinda bbilinmesi gereken 10 gerçek
Obezite Nedir?

Obezite günümüzde gelismis ve gelismekte olan ülkelerin en önemli saglik sorunlari arasinda yer almaktadir. Obezite genel olarak bedenin yag kütlesinin yagsiz kütleye oraninin asiri artmasi sonucu boy uzunluguna göre vücut agirliginin arzu edilen düzeyin üstüne çikmasidir.
Çölyak nedir, hangi yaslarda görülür?

Çölyak sindirimi saglayan yapilarin bozulmasina sebep olan ve yiyeceklerdeki besinin emilmesini engelleyen ve ince bagirsakta hasarlar olusturan bir alerjik sindirim sistemi hastaligidir
Obezitenin Tedavisi

Obezite tedavisi, bireyin kararliligi ve etkin olarak katilimini gerektiren, tedavisi zorunlu, uzun ve süreklilik arz eden bir süreçtir.

Hastalıklar > Dahiliye, Vüdudumuz, Kadın Hastalıkları, Çocuk Hastalıkları, Kulak Burun Boğaz (KBB), Kalp Damar, Enfeksiyon Hastalıkları, Genel Cerrahi, Nöroloji, Dermatoloji (Deri Hastalıkları), Ortopedi, Göz Hastalıkları, Üroloji (Bevliye), Göğüs Hastalıkları, Psikiyatri, Diş Hastalıkları

Sağlık Rehberi > Devlet Hastaneleri, Üniversite Hastaneleri, Özel Hastaneler (İstanbul), Tedavi Merkezleri, Doktorlar, Sağlık Sigortası, Tüp Bebek, Aile Sağlığı, Kadın, Güzellik ve Lazer Epilasyon, İlaç Şirketleri, Sağlık Dernekleri

Sağlık Kitapları > Sağlıklı ve Doğal Yaşam, Şifalı Bitkiler, Sağlıklı Beslenme, Zayıflama ve Diyet, Cinsellik Eğitimi, Hamilelik, Doğum ve Sezaryen, Bebek Bakımı ve Anne Çocuk Sağlığı, Çocuk Eğitimi ve Psikolojisi, Tıp Sözlükleri

Şifalı Bitkiler > Bitkiler, Bitki Çayları, Meyveler, Sebzeler, Baharatlar

MedikalSözlük sadece sağlık hakkında daha geniş ve doğru bilgilenmenizi amaçlar.
Sağlık probleminiz olduğunu fark eder etmez kendi kendinizi tedavi etmeye çalışmak yerine
lütfen gecikmeden doktorunuza başvurunuz!

İletişim   |   Ekoorganik %100 Katkısız Ürünler   |   E-devlet uygulamalarına hızlı erişim